Del siden på Facebook

ICC TV



Rejab

10
Monday
1434 HIJRAH

Bønnetider for Oslo

20 May 2013  Fajr: 02:59  Soloppg.: 04:29  Zuhr: 13:16  Asr: 17:39  Maghrib (solnedg.): 22:03  Isha: 23:18
Voldtekt har intet å gjøre med Islam | Skriv ut |
søndag 15. november 2009 10:29

Islamsk Råd Norge sendte ut denne pressemeldingen etter en uttalelse fra politiet i stavanger om voldtekter utført av folk som kaller seg muslimer.

Les uttalelsen fra politiet i Stavanger http://www.dagbladet.no/2009/11/12/nyheter/innenriks/drosje/voldtekt/9000864/

Islamsk Råd Norge reagerer med bekymring på en uttalelse fra politiet i Stavanger om voldtektsmenns motivasjonener. En politioverbetjent har blitt sitert som følger: ”De som overfalt og voldtok kvinner på gata, har ment at de har vært i sin fulle rett. De har sett en beruset kvinne uten følge. Hun blir da regnet som fritt vilt i noen muslimske miljøer.” Slike utsagn er sterkt stigmatiserende overfor en stor gruppe uskyldige mennesker, og inkluderer i tillegg en fullstendig uberettiget antydning om at Islam er en årsaksforklaring for disse overgrepene. Det er særdeles skuffende at en representant for offentligheten utviser en slik grad av sviktende dømmekraft.


Islamsk Råd Norge tar på det sterkeste avstand fra voldtekt, som vi anser som en kriminell handling av verste sort, som fortjener den strengeste straff. Dette er også Islams kompromissløse standpunkt. Når en person av muslimsk bakgrunn voldtar, så skjer det på tross av hans nominelle muslimske bakgrunn, og ikke på grunn av den. Enhver virkelig troende muslim ville aldri finne på å begå en slik forkastelig handling, som strider helt grunnleggende mot religionen, og fornedrer både offeret og overgriperen. Vi troende muslimer tar fullstendig avstand fra slike forbrytere, og aksepterer heller ikke at andre forsøker å assosiere oss med dem.

 

 
Islamic.no © 1995 - 2009